Tieto cheesecakes sú naozaj super a v malých košíkoch vyzerajú o to viac neodolateľne. Skúste ich pripraviť podľa nášho receptu.

 

Budete potrebovať:

základ:

150 gramov maslových sušienok
75 gramov čerstvého masla

Postup:

Najskôr si pripravte základ. Maslové sušienky vysypte do uzatvárateľného sáčku a rozdrvte na prášok predmetom, ktorý je po ruke( ja som použila napr. hrnček:D). Dajte ohriať maslo do mikrovlnky alebo do hrnca na sporák. Vlejte teplé maslo do sušienkového prášku a všetko spolu zmiešajte.Plech na muffiny vyložte papierovými košíčkami. Do každého vsypte jednu lyžicu pripraveného sušienkového základu a uhlaďte lyžicou. Pečte na 150 stupňov približne 7 minút.

Náplň:

130 gramov bielej čokolády
250 gramov nízkotučného, roztierateľného tvarohu
2 vajíčka
250 gramov kyslej smotany
2 lyžice hladkej múky
1 vanilkový lusk

Postup

Bielu čokoládu roztopte vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke( pozor čokoláda v nej skôr prihorí) a dajte bokom. Medzitým ako bude čokoláda chladnúť,  zmiešajte všetky ostatné ingrediencie v miske tj. tvaroh,vajíčka,smotanu,múku a semiačka z vanilkového lusku. Naplňte košíčky v ktorých je už sušienkový základ pripravenou zmesou a uhľadte povrch jemným  buchnutím plechu o stôl. Pečte na 110 stupňov približne 45-50 minút. Pri dotyku by mal byť povrch cheesecakeu pružný. Najlepšie je ak ich necháte ešte hodinu pri izbovej teplote a potom  už len ozdobíte lesným ovocím.

 

Foto: www.beautifood.sk

totok-1024x576

Foto: www.beautifood.sk

 

 

 

Videorecept

 

 

 

 

Autor a foto: Beautifood.sk