Spojenie dvoch kreatívnych duší Dany Voda a Borisa Hanečku sa dosiaľ vždy vyplatilo –  spolu vytvorili hneď niekoľko úspešných kolekcií. Tentoraz do svojho tvorivého procesu prizvali aj fanúšikov.

Novú kolekciu Jar/Leto/Jeseň/Zima 2018: Úprimne! sa rozhodli financovať pomocou crowdfundingu.

Návrhári tak menia  komerčné módne zákony v našej krajine, ale vedú i otvorený dialóg o ekonomickej stránky módy.

Hanečka predstavil nový nápad v komornom prostredí záhrady pred svojim ateliérom.

Na netradičnú vízvu sa prišli pozrieť napríklad manželia Táslerovci, rapperka Aless, či herečka Mária Kráľovičová. Samozrejme, nechýbali ani Najkrajšie modelky.

Projekt financovaný pomocou crowdfundingu nájdete tu: https://www.startlab.sk/projekty/263-boris-hanecka–dana-voda-fashionlive-2017/

(Článok pokračuje pod galériou)

SONY DSC

Spevák Ivan Tásler s manželkou Annou.

SONY DSC

Herečka Mária Kráľovičová (vpravo).

,,Sme prví slovenskí módni dizajnéri, ktorí skúšajú crowdfunding na financovanie kolekcie. Rozhodli sme sa osloviť  fanúšikov a priateľov, pretože to je v súčasnosti tá správna cesta, ako prekonať nepriaznivú ekonomickú situáciu v kreatívnom priemysle na Slovensku,“ hovorí Boris Hanečka.

Podľa slov mladého umelca široká verejnosť často žije v mylnej predstave, že byť módnym návrhárom automaticky znamená žiť v prepychu a mať dostatok financií na svoju tvorbu.

Ako hlási popis k zbierke na startlab.sk väčšina vyzbieraných peňazí poputuje práve na látky, úplety, topánky, doplnky, ale i na zaplatenie modeliek a šikovných krajčírok.

,,Slovenskí módni dizajnéri si zaslúžia obliekať slovenské ženy a slovenské ženy si zaslúžia nosiť módu slovenských dizajnérov. Suma, ktorú chceme vyzbierať predstavuje veľkú finančnú injekciu, ale stále nepokrýva všetky náklady,“ vysvetľuje Boris Hanečka.

 Video: Boris Hanečka a jeho nový projekt (info)

 

Podľa výšky darovanej sumy si tak môžu podporovatelia vybrať napríklad brošňu, náramok či náhrdelník v limitovaných edíciách z dielne Voda – Hanečka.

Medzi veľmi zaujímavé dary patria aj kresby Borisa Hanečku, či tri kusy kabátov z jeho dielne s vyšitým venovaním.

K  exkluzívným odmenám za pomoc patrí fotenie v modeloch Dany Voda a Borisa Hanečku s profesionálnym fotografom, večera s dizajnérmi v magickom prostredí ich ateliéru, či šaty z ich pripravovanej kolekcie.

K vyšším finančným darom dostanú darcovia aj lístky na Fashion LIFE! a možnosť vychutnať si módnu show, ktorú pomohli vytvoriť z predných radov.

Prečítajte si tiež: Boris Hanečka otvorene o módnom biznise

Autor: tlačová správa

 

NM5