Česká topmodelka Simona Krainová si vybrala svoju ďalšiu nástupkyňu spomedzi dvanástich najkrajších začínajúcich modeliek v Česku a na Slovensku. Víťazkou CzechoslovakTopModel 2014 sa vo štvrtok večer stala pôvabná Česka Nikola Krůželová.

Sedemnásťročná kráska si prevzala korunku krásy a gratulácie od svojej predchodkyne a prvej víťazke súťaže Kateřiny Kozlovej. Informovali o tom organizátori súťaže. Krůželová uspela v konkurencii vyše deväťsto krások, ktoré sa zúčastnili na všetkých jedenástich kastingoch. Mierne sklamanie prežívala na konci slávnostného večera jej rodáčka Michaela Petrečková.

Zľava: Michaela Petrečková (2. miesto), Nikola Krůželová (1. miesto), Simona Krainová a Karin Závodská (3. miesto).

Nervózna Krainová

Príťažlivá brunetka s výrazným úsmevom patrila k hlasovacích anketách k favoritom finále. Tretie miesto obsadila začínajúca slovenská modelka Karin Závodská. “Bola som veľmi nervózna a stále aj som, ale dnes ma tu obklopuje dobrá energia,” uviedla na úvod večera riaditeľka súťaže,“ povedala po finále česká modelka Simona Krainová pre agentúru SITA.

Módne outfity, v ktorých sa predstavili dievčatá v rámci programu, dodali značka Reserved a úspešná návrhárka KateřinaGeislerová.

Finalistky Czechoslovak TopModel

Prestížna porota

O víťazkách rozhodla po dlhej porade jedenásťčlenná porota, ktorú tvorili zástupcovia špičkových modelingových agentúr z celého svet – parížskej a newyorskej Marilyn, londýnskej agentúry Storm, Brave z Milána, tokijskej Image a agentúry Trend z Barcelony. Domácim zástupcom porote bol Martin Brát, headbooker usporiadateľskej agentúry CzechoslovakModdels.

Mladá Nikola získala okrem lukratívnych zmlúv na fotenie v prestížnych agentúrach aj napríklad ročný prenájom bytu v Prahe.

„Cieľom súťaže je objaviť nové tváre a pomôcť im naštartovať kariéru,“ vysvetlila Krainová. Ambiciózny zámer sa podľa nej darí napĺňať, jedna z minuloročných finalistiek sa predstavila ako modelka v showroome značky Prada v talianskom Miláne.

CzechoslovakModels je agentúra patrí k najúspešnejším v Česku. Medzi jej najznámejšie hviezdy patria Eva Herzigová, Tereza Maxová, Daniela Peštová alebo riaditeľka súťaže Simona Krainová. K novým tváram patria aktuálne hviezdy Jana Knauerová a Eva Doll.

Simona Krainová so synmi Maxom a Brunom v modeloch od dizajnérky Kateřiny Geislerovej.

Autor: (red)