47 mladých módnych návrhárov, päť dní, dvesto metrov látkok a jedna noc intenzívnej práce,.

Čísla, ktoré presne opisujú, ako vyzerala Letná akadémia módy. Tretí ročník sa konal v polovicu júla v galérii Satelit pri Slovenskom centre dizajnu.

Miss Slovensko 2016 Kristína Činčurová.

Plán bol ambiciózny: 47 detí vo veku od osem do 17 rokov muselo vytvoriť kolekciu 40-50ks modelov  v rekordne krátkom čase. A okrem toho museli kolekciu nafotiť, predstaviť ju na módnej prehliadke a tiež nainštalovať s kurátorkou na oficiálnu vernisáž v galérii.

Slovak Fashion Council (SFC) toto leto priniesol koncept detskej módnej akadémie už po tretíkrát. Záujem je z roka na rok väčší a veľa detí sa prihlasuje opakovane.

„LAM tvorí týždňový program, ktorý kopíruje reálny proces tvorby módnej kolekcie – od moodboardu až po záverečnú prezentáciu kolekcie. Program vedú profesionáli z módy a umožňujú deťom autenticky spoznať podstatu tohto a súvisiacich povolaní v praktických úlohách.,“ uviedla Dana Kleinert, riaditeľka SFC.

karty47

Kristína Činčurová.

Krajčírske remeslo si precvičilo pätnásť profesionálok pod vedením excelentnej nepočujúcej krajčírky Anny Benčovej. 

„Cieľom je formovať zdravý názor na módu. Ukázať rôzne formy kreativity v tomto segmente ako aj predstaviť reálne procesy tvorby kolekcie v spolupráci so súvisiacimi profesionálmi.“, dodáva.

V praktických  dizajnérskych úlohách tímy viedli módna návrhárka Zlatica Hujbertová ako senior dizajnérka a čerstvá absolventka módy na VŠVU Terézia Feňovčíková, odborne konzultovala Dana Kleinert.

Medzi modelkami pre lookbook najlepších modelov z akadémie sa dostala aj Miss Slovensko 2016 Kristína Činčurová.z

karty9karty15karty21karty29karty41karty49karty53karty69karty71karty73

karty83

karty85

karty89

lam6 (kópia)

Atmosféra počas tvorenia modelov.

lam10 (kópia)

Autor: red
Foto: Petra Bošanská (Lookbook), Matej Kováč

Prečítajte si tiež: Elegancia a pestrosť: nová kolekcia od Gabriely Giotto

katalog-novy-baner