Takmer 50-metrové mólo so zastrešenou kolonádou. České Teplice hostili premiérový ročník módneho maratónu Czech Fashion Week 2017.

V najstarších kúpeloch v Európe si začiatkom leta prišli fanúšikovia módy na svoje. Teplice sa kedysi prezývali aj ako Malý Paríž.

Počas dvoch dní sa na móle vystriedalo šestnásť autorských prehliadok od českých aj zahraničných tvorcov ako Alice Abraham, Osmany Laffia, Olga Rusakova, Galal Giani, za Slovensko Gabriela Giotto.

Diváci, medzi ktorými nechýbali známe osobnosti, mohli uvidieť spoločenské, svadobné, večerné šaty, spodné prádlo, plavky, či pánskou módu. 

giotto 1

„Módna prehliadka Gabriely Giotto bola jedným z vrcholov tohtoročného Czech Fashion Weeku 2017,” nešetril chválou Jiří Morstadt, riaditeľ  Czech Fashion Week Teplice.

Podľa neho priviezla do kúpeľného mesta originálne modely hrajúce celým spektrom farieb s unikátnou technológiou spracovania a atraktivitou návrhu.

Giotto predviedla, prečo patrí medzi absolútnu špičku v oblasti dizajnu, jej prítomnosť bola milým prekvapením aj pre novinárov,” dodal Morstadt.

Medzi modelkami zaujali na móle aj ďalšie dve Slovenky. Bývalá Miss Slovensko 2004 Mária Sándorová a herečka Silvia Šuvadová (44).

„Okrem najnovšej módnej kolekcie pre Leto 2017 som odprezentovala aj prierez svojou umeleckou dizajn tvorbou. Bolo veľmi sympatické, že medzi tridsiatimi modelkami bolo aj päť Sloveniek,” prezradila Gabriela Giotto pre Najkrajšie modelky.

GG18

Herečka Silvia Šuvadová.

Miss Slovensko 2004 Mária Sándorová.

Galéria:

09 14 16 28 giotto 2 giotto 3 giotto 4

Video: Czech Fashion Week 2017 

Autor: red.
Foto: Zdeněk Synek, Daniel Šeiner/Czech Fashion Week
Ďakujeme: Gabriela Giotto

Prečítajte si tiež: Elegancia a pestrosť: nová kolekcia od Gabriely Giotto

katalog-novy-baner