Spojenie zimnej krásy so symbolmi jari alebo hľadanie inspirácie v tradičnej ruskej móde. Fotografka Sonia Reindeer poslala dve série z jej vydarených jesenných a zimných fotení. “Bolo to náročné nielen pre mňa, ale  najmä dievčatá to mali oveľa zložitejšie, keďže boli oblečené veľmi naľahko,” opísala Sonia pre Najkrajšie modelky.

Fotilo sa v Trnave a Seredi v areáli tamojšieho kaštieľa v mrazivých teplotách.

“Modelky boli úžasné, pri pózovaní na nich nebolo vidieť, ako mrzli, i keď mimo objektívu sa skutočne triasli,” dodala fotografka, ktorá sa zároveň pri obidvoch akciách postarala aj o vizáž, vlasový styling a doplnky svojej vlastnej výroby.

Prvé fotenie sa inšpirovalo ruským romantizmom a odkazmi tradičnej ruskej móde a doplnkoch ako šatky, kokoshnik a muff.  Modelkami boli príťažlivá bruneta Zuzana Pirosová a šarmatná rusovláska Lenka Zemanová. Pri druhom bola dominantná zasnežená mrazivá krajina, pred objektív sa opäť postavila Lenka Zemanová spoločne s Prievidžankou Kristínou Stejskalovou.

„Chcela som vyskúšať prepojenie zimnej krásy a krehkej ženy so symbolmi kraji,” vysvetlila fotografka. Pozrite si, ako to celé nakoniec vyzeralo.

Fotenie 2 (4)

Foto: Sonia Reindeer

Fotenie 2 (1)

Foto: Sonia Reindeer

Fotenie 2 (3)

Foto: Sonia Reindeer

Fotenie 2 (2)

Foto: Sonia Reindeer


Foto: Sonia Reindeer
MUA + styling: Sonia Reindeer
Doplnky: Sohemi Art
Modelky: Zuzka Pirosová a Lenka Zemanová

 

Fotenie 1 (2)

Foto: Sonia Reindeer

 

 

 

Fotenie 1 (3)

Foto: Sonia Reindeer

Fotenie 1 (5)

Foto: Sonia Reindeer

Fotenie 1 (1) (1)

Foto: Sonia Reindeer

 

Foto: Sonia Reindeer,
MUA + styling: Sonia Reindeer,
Doplnky: Sohemi Art,
Modelky: Kristína Stejskalová a Lenka Zemanová,