Keď sa povie Hanečka, mnohí si predstavia dych vyrážajúce dizajnérske kúsky,  ktoré sú predurčené na mólo či červený koberec. Avšak i bežné ženy v bežný deň si zaslúžia nosiť oblečenie od svojho obľúbeného módneho návrhára.

Táto myšlienka stojí za zrodom kolekcie prêt-à-porter de luxe Borisa Hanečku a značky dF (d’ARA Fashion).

,,Boris Hanečka je výnimočný módny tvorca, no kúsky z jeho dielne si nemôže dovoliť každý. Naša kolekcia  je preto príjemným kompromisom,” prezradil riaditeľ značky dF Erik Šimčisko.

Kolekcia je limitovaná, z každého modelu sa vyrobilo približne pätnásť kusov v rôznych konfekčných veľkostiach. Boris Hanečka sa pri tvorbe kolekcie nechal inšpirovať šesťdesiatymi a sedemdesiatymi rokmi, vtedajším bohémskym životom v Hollywoode a slnečnom Saint-Tropez.

akt krstu

„Inšpirovala ma tiež jar, ale kvety na našich modeloch budete hľadať márne. V tejto  kolekcii sa držím hesla, že kvety majú byť vo váze a farby na oblečení,” vyjadril sa Boris Hanečka. Módny návrhár tentoraz stavil na výrazné geometrické tvary a príjemné materiály, aby sa zákazníčky v oblečení cítili maximálne pohodlne.

Medzi pozvanými hosťami nechýbali: Marína Kráľovičová, Vierka Ayisi, Michal Sabo, Andrej Kusalík, manželia Veronika Cifrová Ostrihoňová a Matej Sajfa Cifra.

Odohralo sa i stretnutie hereckých kolegov z Mafstory Petra Sklára a Gabiky Dzuríkovej.

GTF_5787 Súčasťou kolekcie sú nohavice, blúzky, večerné šaty, crop topy či trenčkoty, ktoré sa dajú nosiť ako šaty alebo ľahký kabát.„

Vystihujú momentálne obdobie, vrcholenie jari a očakávanie leta. Kolekciu sme sa snažili vystavať tak, aby boli jednotlivé modely medzi sebou kombinovateľné a zákazníčky sa tak samy mohli vyhrať s farbami a strihmi,” prezradil Boris Hanečka.

,,Veľmi nás teší spojenie Borisa Hanečku a značky dF. Boris sa stal našim rezidenčným návrhárom, plánujeme dlhodobú spoluprácu a ďalšie kolekcie,” povedal Erik Šimčisko. Najkrajšie modely o tom informovala Barbora Šugarová.

GTF_5860 GTF_5886 GTF_5903 GTF_5945 prehliadka_4 GTF_5983 Veronika Ostrihoňová a Sajfa Marína Kráľovičová Michal Sabo GTF_5555 GTF_5574 GTF_5658

Prečítajte si tiež: Vyhrala Elite Model Look, hviezdi vo filme

Autor: red.
Zdroj foto: Barbora Šugárová