Štvrtkový večer patril v centre Bratislavy móde a pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú. Historické priestory Národnej Rady Slovenskej republiky hostili v poradí tretí benefičný galavečer Fashion Sparkling Charity Night.

Nechýbali krásne a úspešné slovenské modelky na čele s Michaelou Kociánovou a Romanou Škámlovou, bývalé missky, poprední dizajnéri, moderátorky a herečky, podnikateľská a medicínska elita. Celkový výťažok 47-tisíc eur pomôže rekonštruovať Oddelenie paliatívnej medicíny v rámci Národného onkologického ústavu.

“Nie je dôležité, ako tento večer hodnotím ja, ale hostia. Veľmi rada robím eventy, ktoré majú zmysel, pomáhajú a sú pekné, zatiaľ som mala iba pozitívne reakcie,“ uviedla riaditeľka Fashion TV Gabriela Drobová pre Najkrajšie modelky.

Podujatie nadchlo aj jednu z najúspešnejších slovenských tvári vo svete modelingu Michaelu Kociánovú. „Je vynikajúce, že sme podporili ľudí, ktorí to potrebujú,“ zhodnotila akciu rodáčka z Trenčína.

Za pravdu jej dal aj uznávaný fotograf, módny návrhár Lukáš Kimlička. Ten nechýbal doteraz ani na jednom ročníku Fashion TV Sparkling Charity Night. „Okrem toho, že sa stretnú ľudia, ktorí sa poznajú a pozrieme si módnu prehliadku, pomôžeme aj iným,“ myslí si.

JZEM6024

Módny návrhár a fotograf Lukáš Kimlička s modelkou Romanou Škamlovou. Foto. Ján Zemiar

JZEM5840

Modelka Romana Škamlová v kreácií módnej značky NuPPL, ktorej je spolumajiteľka. Foto: Ján Zemiar

JZEM5867

Topmodelka Michaela Kociánová. Foto: Ján Zemiar

 

Galavečer otvorila česká operná speváčka Michaela Gemrotová jednou z najkrajších árií O Mio Babbino Caro. V šatách od Jany Jurčenko si podmanila celé publikum.

Pre módnu návrhárku z Humenného to bol veľmi emotívny moment, pred niekoľkými týždňamj prišla pre zákernú onkologickú chorobu o blízkeho člena rodiny.

Na akcii sa objavila aj moderátorka Adriana Kmotríková, tá boj s ťažkou chorobou vyhrala.

„Podobných akcií, ktoré sú takto na vysokej úrovní, máme na Slovensku veľmi málo. Bolo to noblesné,“ neskrýval nadšenie Fero Mikloško.

Spoločnosť mu robila bývala finalistka súťaže miss a moderátorka Kristína Kormúthová.

JZEM6002

Operná speváčka Michaela Gemrotová v šatách od Jany Jurčenko. Foto: Ján Zemiar.

JZEM5812

Módny návrhár Fero Mikloško v saku z jeho dielne a v spoločnosti Kristíny Kormúthovej. Foto: Ján Zemiar

 

Výnimočnosť večera zvýraznila módna prehliadka show Maxa Azriu. Ten v roku roku 1998 ako prvý Američan v histórii získal francúzsky couture house Hervé Léger. Jeho modely nosia hviezdy ako Sharon Stone, Fergie alebo Angelina Jolie. V Bratislave mala jeho nová kolekcia európsku premiéru, doteraz ju bolo možné vidieť iba na prestížnom newyorskom týždni módy.

Tváre česko-slovenskej módnej televízie Mária Zelinová a Jasmína Alagičová pútali pozornosť svojimi dokonalými postavami v šatách od prominentnej dizajnérky Jany Pištejovej. Prominentná dizajnérka si rovnako nenechala ujsť dobročinný večer.

Vrcholom viac nez trojhodinového programu bolo špeciálne spevácke vystúpenie. Skladbu You´ve Got a Friend od Carol King zaspievali Mária Čírová, Michaela Gemrotová, Samuel Tomeček, VeronikaS a Jana Mutňanská, exmoderátorka FashionTV.

Vďaka štedrým darcom sa pomoc zhmotnila a nový projekt Oddelenia paliatívnej medicíny tak dostane reálnu šancu na naplnenie svojej funkcie pre odkázaných v rámci Národného onkologického ústavu.

Oddelenie paliatívnej medicíny Národného onkologického ústavu je zatiaľ prvé a jediné akútne zariadenie tohto charakteru v Slovenskej republike. Vzniklo na pôde Národného onkologického ústavu pred vyše dvadsiatimi rokmi.

 

JZEM5718

Moderátorka FashionTV Czech&Slovak Jasmína Alagičová v šatách od Jany Pištejovej. Foto: Ján Zemiar

JZEM5737

Zľava: Moderátorky FashionTV Czech&Slovak Jasmína Alagičová a Mária Zelinová v šatách od Jany Pištejovej. Foto: Ján Zemiar

JZEM5792

Moderátorka FashionTV Czech&Slovak Lenka Vacvalová. Foto: Ján Zemiar

JZEM5787

Zľava: Moderátorky FashionTV Czech&Slovak Dominika Ducová a Lenka Vacvlaová. Foto: Ján Zemiar

JZEM5946

Moderátorka FashionTV Czech&Slovak Natálie Kotková. Foto: Ján Zemiar

JZEM6033

Moderátorky FashionTV Czech&Slovak Natálie Kotková, Jasmína Alagičová, Lenka Vácvalová, Mária Zelinová a Dominika Ducová. Foto: Ján Zemiar

JZEM5763

Módna návrhárka Jana Pištejová v šatách zo svojej dielne. Foto: Ján Zemiar

JZEM5659

Riaditeľka FashionTV Czech&Slovak Gabika Drobová. Foto: Ján Zemiar

JZEM5785

Šéfka Bratislavských módnych dní Mária Reháková. Foto: Ján Zemiar

JZEM5709

Podnikateľka Silvia Kušnírová v kreácii od Marcela Holubca. Foto: Ján Zemiar

JZEM5902

Herečka Michaela Čobejová. Foto: Ján Zemiar

JZEM5995

Moderátorka Adriana Kmotríková. Foto: Ján Zemiar

JZEM5826

Druhá vicemiss Slovensko 2003 Simona Brnová-Slobodníková v šatách od Michaela Kováčika. Foto: Ján Zemiar

JZEM5752

Podnikateľka Jana Prágerová. Foto: Ján Zemiar

JZEM5967

Bývalá Miss Slovensko Barbora Franeková v kreácii od Michaela Kováčika. Foto: Ján Zemiar

JZEM5909

Podnikateľka Petra Marko. Foto: Ján Zemiar

JZEM5850

Herec a moderátor Peter Kočiš s manželkou Nelou. Foto: Ján Zemiar

JZEM5915

Moderátor večera Leoš Mareš. Foto: Ján Zemiar
Autor: Michaela Hollá, red
Foto: Ján Zemiar/FashionTV Czech&Slovak