Súťaž o najkrajšiu a najtalentovanejšiu folklóristku sa blíži do finále, a tak si bude môcť obecenstvo zvoliť svoju v poradí už tretiu Miss Folklór.

Na novom mieste a v novom šate.

Finálový večer sa bude konať dňa 15. septembra na Donovaloch v priestoroch hotela Galileo pod holým nebom.

Súťaž Miss Folklór je nielen oslavou radosti a krásy, ale snaží sa odprezentovať aj talentovaných ľudí, ktorí akýmkoľvek spôsobom prenášajú ľudové prvky do svojej tvorby.

Tak sa na finálovom večeri objavia aj modely šiat od troch známych slovenských návrhárok a nová Miss Folklór bude korunovaná slávnostnou partou z dielne Sandry Polákovej.

plagat_finale_bez 2017

Približne tri stovky hostí si na mieste zvolia päticu najkrajších dievčat a odborná i neodborná porota zvolia spomedzi nich víťazku večera.

Do odbornej časti poroty zasadnú osobnosti so zvučnými menami zo speváckej i tanečnej oblasti. Počas celého finále je pripravený pre divákov bohatý hudobný program.

Na pódiu sa okrem jedenástich talentovaných finalistiek predstavia aj známi umelci ako speváčka ľudových piesní Hanka Hulejová spolu so svojou vnučkou Simonou, skupina Ghymes a zoskupenie hudobníkov Rusín Čendeš Orchestra.

_AGO1699 rszd

Divákov čaká aj vystúpenie mladej vychádzajúcej kapely Iconito, ktorá predstaví naživo svoju novú pieseň napísanú špeciálne pre projekt Miss Folklór.

Na víťazku čaká okrem titulu Miss Folklór aj množstvo vecných cien, medzi inými aj vypožičanie nového modelu auta Kia cee´d na rok, či finančný grant od Poštovej banky určený na ďalší rozvoj v oblasti hudby, tanca a spevu.

Mediálni partneri JOJ TV a Slovenka zase pripravili hlasovanie na webe o ich vlastnú Miss Folklór.

Počas celého večera bude divákov na pódiu sprevádzať známy moderátor Marcel Forgáč, takže sa môžeme tešiť na nezabudnuteľný program. Informovala o tom PR manažérka súťaže Barbora Kis-Pál.

_AGO0732 rszd

 

Pozrite si finalistiky tu: Ktorá z nich bude najkrajšou folklóristkou?

NM5

Autor: red.
Foto: missfolklor.sk