Mám ťa viac ako pizzu. Aj takéto netradičné vyznania lásky sa objavili na megaboarde v Bratislave.

Čínska spoločnosť Huawei prekvapila v hlavnom meste netradičnou kampaňou. Ktokoľvek mohol vyznať svoju lásku na nadrozmernom megaboarde v centre Bratislavy.

Originálny odkaz si tak na frekventovanej ceste medzi Ružinovom a Novým mestom mohli všimnúť tisícky vodičov a chodcov.

Od 1. do 7. februára vo vybraných predajných miestach mohli ľudia napísať valentínku do predinštalovanej aplikácie v telefóne Huawei Mate 10 lite.

Ako to vyzeralo?

huawei2

huawei7

huaweii3_Fotor

huavei3 huavei11

Tradícia Dňa svätého Valentína prenikla do štátov strednej a východnej Európy vrátane Slovenska v 90. rokoch 20. storočia. Podporu sviatku začali poskytovať podnikatelia, obchodníci, výrobcovia cukroviniek, valentínskych suvenírov a darčekov. Hypermarkety, supermarkety a ďalší predajcovia zamerali výzdobu, sortiment i reklamu na Deň zaľúbených.

Do ponuky sa dostali napríklad špeciálne pohľadnice, tzv. “valentínky”, na ktoré mohli zaľúbenci napísať vyznania. Práve podobný lístok má najbližšie k jednej z najstarších legiend o svätom Valentínovi.

Podľa nej pôvodne pohanský kňaz Valentín, obrátený na kresťanskú vieru, žil v Ríme v treťom storočí po Kristovi. V ríši v tom čase platil dekrét cisára Claudia, zakazujúci rímskym vojakom oženiť sa, pretože manželské radosti by ich odvádzali od plnenia vojenských povinností.

Svätý Valentín považoval nariadenie za porušenie Božích zákonov a snúbencov tajne oddával. Za to skončil vo väzení. Aj tam pomáhal kresťanom, posilňoval ich modlitbami a robil zázraky. Najznámejším je vrátenie zraku dcére žalárnika.

Keďže sa Valentín viery nevzdal, 14. februára roku 270 ho Rimania popravili. Legenda dodáva, že Valentín stačil pred smrťou napísať lístok žalárnikovej dcére s vyznaním lásky. Práve to sa stalo základom valentínskej tradície.

Prečítajte si tiež: Miss Slovensko 2018: poďte s nami do backstage

autor: red.
foto: archív