Výrobca mobilných telefónov Huawei s pomocou inteligentnej technológie zostavil zariadenie, aký na Slovensku ešte nebol.

Huawei Mate 10 Pro je vlajkovou loďou činského výrobcu. Preto ho vybavil čipom pre umelú inteligenciu – NPU (Neural Processing Unit). 

Rýchlejší

Na rýchlejšie spúšťanie aplikácií či prepínanie medzi úlohami nepotrebujete mať rýchlejší procesor a viac pamäte RAM.

Stačí len neplytvať výpočtovou silou. Systém sa vás však nemôže neustále pýtať, či sú naozaj všetky procesy bežiace na pozadí nutné.

Sleduje spôsob používania telefónu a je schopná určiť, ktoré aplikácie môžu byť pozastavené a ktoré by, naopak, mali byť pripravené na použitie.

Vydrží dlhšie

Podobný mechanizmus dokáže tiež pomôcť so znížením spotreby energie. Tzv. „strojové učenie“ identifikuje procesy výrazne zaťažujúce procesor, zvyšujúce spotrebu energie a tvorbu tepla.

Výsledkom je, že smartfón vie na jedno nabitie pracovať aj dva dni.

foto7 foto2

Zmena zvuku

Obvykle na ňu nemyslíme a uvedomíme si ju, až keď nás zastihne dôležitý hovor pri rušnej ceste alebo na stanici. Odfiltrovanie hluku z okolia býva zložité.

Umelá inteligencia na vašej strane však rozlíši, ktoré zvuky sú len ruchom z pozadia a ktoré by mali prejsť na druhý koniec jasne a čisto.

Rovnako to funguje aj naopak. Pokiaľ sa ocitnete na hlučnej ulici, Mate 10 Pro vám hovor uľahčí zvýšením hlasitosti.

Vo chvíli, keď vkročíte do tichej kaviarne, rozpozná nové prostredie a hlasitosť automaticky zníži.

foto4 foto3

Inteligentný fotoaparát 

Vďaka rozpoznávaniu preddefinovaných scén a strojovému učeniu identifikuje tento smartfón objekty v zábere a automaticky vyberá optimálne nastavenia na zachytenie dokonalých snímok.

Či fotíte portrét, svojho domáceho miláčika alebo jedlo, o najlepšiu fotku v daných podmienkach je už postarané.

Umelá inteligencia ušetrí aj zlomky sekundy potrebné na prispôsobenie optiky, čo je rozhodujúce najmä pri snímaní pohybujúcich sa objektov.

Dokáže ich sama rozpoznať, predpovie, kde budú v ďalšom okamihu a na toto miesto sa presne nastaví.

Huawei Mate 10 Pro si na Slovensku môžete zakúpiť od druhej polovice novembra za odporúčanú maloobchodnú cenu 799 eur. Viac informácií nájdete TU

Video: Huawei Mate 10 Pro

Autor: Ela Dekánková/Tlačová správa
Zdroj foto:Huawei/PR Konektor

Prečítajte si tiež: Najkrajšie momenty z Victoria’s Secret Fashion Show 2017

katalog-novy-baner