Posledný model čínskej spločsnoti Huawei prepája technológie s módnym dizajnom. S pomocou skrášľovacieho algoritmu pri selfie, fotografovaniu gestom a mnohým iným funkciám padne do rúk najmä mladým spotrebiteľom.

Pohľad s FullView

Telefón ponúka pomer obrazovky k telu viac než 76 percent. Pri uhlopriečke 5,65 palca a pomere strán 18:9 ide o doslova širší pohľad na svet.

Zaujímavosťou prístroja je technológia One-touch Split-screen, ktorá umožňuje zobrazenie dvoch aplikácií naraz rozdelením obrazovky.

Inteligentné skrášlenie 

Duálny fotoaparát 13 Mpx + 2 Mpx, v kombinácii s najnovšími fotofunkciami, nemôže chýbať. Rovnako aj efekt rozostrenia pozadia, portrétový selfie mód, funkcia Smart Face Beauty pre inteligentné skrášlenie tváre a fotografovanie gestom.

Huawei hardvérový bokeh efekt prekonáva predstavivosť človeka vďaka 16-úrovňovému rozostreniu snímky. V kombinácii s dlhou uzávierkou urobí každú fotku expresívnejšou a hĺbka záberu sa približuje k 3Dhuawei

Použíateľské pohodlie s EMUI 8.0. a Kirin 659

Používateľské rozhranie EMUI 8.0. v spojení s hardvérovým vybavením, ktoré dokáže spracovávať masívne objemy informácií, je doteraz najlepším operačným systémom na svete.

Napríklad zabezpečí predbežné spustenie konkrétnej aplikácie, aby s ňou mohol človek pracovať v predpokladanom čase a bez čakania.

K rýchlosti prispieva tiež pomocný procesor i5 mini-core. Nepretržité dátové toky na pozadí, napríklad pri meraní polohy cez GPS, ovplyvnia spotrebu len nepatrne.

Technológia Fingerprint 4.0 rozpozná odtlačok do 0,3 sekundy a odmietnutie pravého odtlačku nastane len v menej než 2 % prípadov.

Okrem toho sa snímač odtlačkov prstov používa v ďalších aplikáciách, napríklad na listovanie v galérii, zastavenie budíka či nasnímanie fotografie.

huawei2

Batéria so softvérovým pomocníkom

Vysokokapacitná batéria je, ako to už býva pri Huawei, súčasťou balíčka „užívateľskej pohody“ a rozhodujúcim konkurenčným prvkom.

Inteligentný šetrič energie Power-saving 6.0. dohliada na aplikácie, ktoré spotrebovávajú batériu na pozadí, podporuje testy celkovej spotreby energie a jej optimalizáciu jedným ťuknutím.

Model Huawei P Smart je na Slovensku dostupný v uvádzacej cene 239 Eur od 1. februára. Najkrajšie modelky informovala Ela Dekánková z agentúry Inspiro Solution.

Prečítajte si tiež: Fotili sme Nelu Slovákovú: Pozrite si jej krivky

Autor: tlačová správa