Prestížna škola MOD´SPE otvára svoje brány aj v Bratislave. Pobočka parížskej vysokej školy módy a obchodu patrí medzi najvýznamnejšie vo svojom obore. Škola bude jedinou pobočkou materskej vysokej školy v strednej Európe.

Oprávnenie na poskytovanie trojročného bakalárskeho štúdia získala na jeseň 2015, jej absolventi získajú francúzsky titul. “V septembri otvárame študijný odbor produktový manažér pre módny marketing a dizajn,” informovala zástupkyňa školy na Slovensku Silvia Paveková.

fotka

Nebudú však vychovávať módnych návrhárov, zamerajú sa na budúcich manažérov pracujúcich v módnom biznise.  Denné štúdium umožní poslucháčom osvojiť si kultúru módy, produktov a kolekcií a potrebné základy marketingu, obchodu a komunikácie.

Prednášať na nej budú ľudia priamo zo spoločností, ktoré podnikajú v módnom priemysle, približne polovica vyučujúcich bude z Francúzska. Každý rok študenti absolvujú 280 hodín praxe priamo v podnikoch.

MOD´SPE založili v roku 1993 odborníci z Francúzskej federácie dámskej konfekcie, symbolizuje nielen tradície, ktoré sú späté s kolískou módy, ale tiež dynamizmus, ktorý chce Francúzsko neustále do sveta módy a módneho marketingu prinášať. Štúdium na nej ale nebude lacné. Ako upozornil refresher.sk, ročné školné dosiahne až 7800 eur.

 

 

Ilustračné foto.

Autor: red
Foto: archív MOD´SPE