Dobročinný Ples v opere aj tento rok v historickej budove Slovenského národného divadla oficiálne otvoril  plesovú sezónu na Slovensku.

Už po deviatykrát bola jeho hlavným poslaním  pomoc deťom so zdravotným znevýhodnením. Svojou účasťou ho podporilo tristo párov hostí.

Večer úderom na gong symbolicky otvorila Veronika Vadovičová, úspešná slovenská paraolympijská reprezentantka a trojnásobná zlatá olympijská víťazka v streľbe.

Až do samotného momentu vo mne vreli pocity vzrušenia a strachu, aby to dobre dopadlo a aby aj spoločnosť správne pochopila, prečo si pre túto úlohu vybrali práve mňa. Cením si, že sa mi dostalo takejto pocty,“ uviedla

Súbor56

Veronika Vadovičová. Foto: Ples v opere

Ocenila to aj riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová, ktorá prišla na podujatie v šatách od návhrára Borisa Hanečku.

„Úderom na gong nielenže zahájila oficiálny začiatok programu, ale pomohla nám aj zdôrazniť dobročinný charakter Plesu v opere,“ doplnila Cocherová, riaditeľka Plesu v opere.

Hostí programom venovaným jubilejnej storočnici sprevádzala neopakovateľná Božidara Turzonovová. Vrcholom večera bolo vystúpenie legendárneho Karla Gotta. Slávne hity maestra, Jany Kischner, Mira Žbirku, Katky Knechtovej či Dana Bártu.

Po troch rokoch sa úvodný ceremoniál vrátil k žánru opera.

O zábavu hostí sa tiež postarala aj česká rocková skupina Lucie a v priestoroch historickej budovy SND sa pod vedením primáša Martina Sleziaka predstavila Ľudová hudba Lúčnice. Informovála o tom PR manažérka Plesu v opere Šema Satkeová z agentúry Neopublic Porter Novelli.

Súbor2

Riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová. Foto: Ples v opere

moderatorka

Moderátorka Plesu v opere Božidara Turzonovová. Foto: Ples v opere

Súbor15

Režisérka Plesu v opere Jana Burkiewicz. Foto: Ples v opere

Súbor54

Václav Mika na Plese v opere. Foto: Ples v opere

Súbor1

Topmodelka Michaela Kocianová na Plese v opere.

Prečítajte si tiež: Najkrajšie róby na Plese v opere 2018 (foto)
Všetko o Plese v opere nájdete TU

Autor: tlačová správa
Foto: Ples v opere

katalog-novy-baner