Zbožňujem kombináciu kokosu s čokoládou a verím, že nie som jediná. Koláč obsahujúci obe suroviny, naozaj musí byť dobrý. Príprava tohto raw cake bola jednoduchá a veľmi rýchla.

Suroviny na korpus:
200 g. kašu orechov,
130 g. datli,
štipka morskej soli

Suroviny na kokosovú plnku: 
200 g. kokosu,
1/2 hrnčeka kokosového oleja,
2 pl datlového sirupu

Suroviny na čokoládovú plnku:
1 hrnček nepraženého kakaa,
9 kusov datlí,
1/3 hrnčeka kokosového oleja,
štipka morskej soli

Postup:
Kešu orechy si namočíme na osem hodín do vody (ja som ich namočila pred spaním). Orechy potom prepláchneme, vysušíme a pridáme datle a štipku morskej soli. Z týchto surovín vytvoríme lepkavú zmes, ktorú utľapkáme do formy na klasické torty. Korpus dáme do chladničky a začneme vytvárať plnky.

Na čokoládovú plnku odporúčam na 30 minút namočiť datle do rozpusteného kokosového oleja. Zmäknú a lepšie sa s nimi pracuje. Medzitým si vytvoríme jednoduchú kokosovú plnku tým, že poriadne premiešame všetky suroviny (kokos, kokosový olej, morskú soľ). Čokoládová vrstva vznikne rovnakým spôsobom. Pridáme všetky suroviny potrebné na plnku a rozmixujeme ich na hladkú hmotu.

Vyberieme si korpus z chladničky, ako prvú pridáme kokosovú plnku a následne na vrch dáme vzniknutú kakaovú hmotu. Kto ľúbi čokoládu, môže si ešte na vrch torty roztopiť vo vodnom kúpeli 85% čokoládu s 1čl kokosového oleja.

Ozdobenie je už na fantázii každého z nás.

Dobrú chuť!

 

12449348_891547310965813_1946461853_o

Foto: Simona Škodová

 

Text a foto: Simona Škodová/#healthysimi

Zaujal ťa recept od foodblogerky Simony? Sleduj ju na Facebooku alebo na Instagrame a inšpiruj sa.