Zbožňujem tráviť svoj voľný čas v kuchyni a ešte viac, keď  sa mi podaria takéto úžasné muffinky.

V prípade, že čakáte návštevu alebo si chcete len tak pochutiť na zdravej dobrote, určite vyskúšajte. Káva nám v tomto prípade zvýrazní chuť čokolády a aj preto sú tieto muffinky chutnejšie ako obyčajne.

Použila som nový výrobok od Aduna.sk, ktorým je Kakao s kvalitným obsahom prírodných látok flavanoidov. Zabezpečuje zdravie kardiovaskulárneho systému a podporuje správnu cirkuláciu krvi. Flavanoidy sú rastlinné antioxidanty ktoré majú preukázateľný protizápalový a protivírusový účinok. Chránia bunky pred škodlivými látkami pochádzajúce z vonkajšieho i vnútorného prostredia.

Potrebujeme /12ks/ :

Suché ingrediencie:
200g špaldovej múky,
30g trstinového cukru,
2pl kakao,
1 kypriaci prášok,
100g  čokolády,

Mokré ingrediencie:
2 vajíčka,
2pl kokosového oleja,
150ml mlieka /ľubovoľné/,
100 ml vychladenej kávy,
1čl vanilkového cukru.

Postup: 

Najprv si poriadne zamiešame všetky suché ingrediencie do jednej misky. V druhej miske si metličkovým mixérom vyšlaháme vajíčka a pridáme ostatné mokré suroviny. Nakoniec suchú zmes spojíme s mokrou a ešte raz mixérom premiešame, aby sa celá hmota dobre spojila. Pečieme na 180° Celzia približne 20 minút.

Cesto som nedávala do muffinových košíkov, ale rovno do plechu určeného na muffiny, ktorý som predtým potrela kokosovým olejom.

Výživové hodnoty 1 koláčika:
200 kcal
4,5g bielkovín
17g sacharidov
1,2 vlákniny
8,3g tukov

fotka

Foto: Simona Škodová

 

Dobrú chuť!

Text a foto: Simona Škodová/#healthysimi

Zaujal ťa recept od foodblogerky Simony? Sleduj ju na Facebooku alebo na Instagrame a inšpiruj sa.