Niekoho stretnete, bláznivo sa zamilujete, cítite sa maximálne šťastne. Zároveň však viete, že váš vyvolený je ženatý a celé sa to nemalo radšej vôbec stať.

Nový dramatický seriál ukazuje životy štyroch priateliek:  právnička, lekárka, realitná maklérka a žena v domácnosti.

Každá z nich hľadá svoju vlastnú cestu na komplikovanej ceste životom, ktorou prechádzajú spoločne a sú si navzájom veľkou oporou. 

Seriál prináša zaujímavé dramatické spracovanie výrazných ženských tém ako nevera, tehotenstvo, alebo smrť milovaného človeka, otvorenú komunikáciu o mužsko ženských vzťahoch, ktorá je zaujímavá tak pre mužov ako pre ženy.

Seriál Milenky je slovenskou adaptáciou úspešného britského formátu Mistresses z knižnice BBC Worldwide, ktorých lokálne verzie vznikli tiež v USA a Rusku.

Práve predloha dáva možnosť vyniknúť slovenským hercom a herečkám v dobre napísaných príbehoch. Televízia Markíza odvysiela prvú časť 3. marca.

milenka1

Postavy v seriáli:

Sandra (Táňa Pauhofová): Živí sa organizovaním eventov pre bohatých, s mužmi vychádza výborne. Neverí na lásku a vzťahy berie pragmaticky.

Kristína (Antónia Lišková): lekárka a „osudová žena“ pre niekoľko mužov, ktorí ju v príbehu považujú za svoju životnú lásku. Napriek tomu nikdy nebola vydatá.

Miša (Zuzana Norisová): žena v domácnosti matka dvoch detí, ktorej manžel tragicky zahynul pred šiestimi rokmi. Zuzana však postupne zisťuje, že o ňom nevie ani zďaleka všetko. V škole sa zoznámi s oteckom dcérinej spolužiačky Viktorom (Lukáš Latinák), ktorý tiež žije sám sdcérkou.

Zuzana (Gabriela Marcinková): úspešná právnička a manželka majiteľa reštaurácie (Alexander Bárta), má ideálnu kariéru, krásny dom a šťastné manželstvo, ktorému však niečo chýba.

Prečítajte si tiež: Miss Slovensko 2018: poďte s nami do backstage

Autor: tlačová správa
Foto: TV Markíza