Známu českú herečku Annu Geislerovú nikomu predstavovať netreba.

Len málokto však vie, že mnohonásobnú držiteľku ocenenia Český lev pochádza z troch sestier. Jedna z Aniných sestier, Ester Geislerová aktuálne hviezdi v hlavnej roli v novej českej komédii Dve nevesty a jedna svadba.

Film vstupuje do kín tento týždeň, vo štvrtok 26. apríla.

Sestry Geislerové sa podobajú ako vajce vajcu. Zatiaľ čo Anna a Ester sa obe rozhodli pre hereckú dráhu, tretia zo sestier, Lenka (prezývaná aj Lela) si vybrala kariéru výtvarníčky a speváčky.

sm_4V3B1737
Do slovenských kín práve tento týždeň vstupuje nový český film Dve nevesty a jedna svadba, v ktorom si najmladšia zo sestier Geislerových, Ester zahrala hlavnú rolu Karolíny.

Ako Ester spomína na spoluprácu s režisérom Tomášom Svobodom? „Tomáš má veľký dar, že nemá v konverzácii žiadne tabu, takže sa s ním dá baviť o všetkom. Je to teoretik humoru, nedáva si servítky pred ústa a to vás v práci buď zablokuje alebo motivuje a pri ňom platí to druhé,“ dodáva herečka.

Zatiaľ čo Karolíne (Ester Geislerová) vrcholia prípravy na svadbu, jej sestra Marie (Anna Polívková) pricestuje z Prahy domov na vidiek, pretože na svadbe sestry predsa nesmie chýbať. Príbeh sa však zamotá v okamihu, keď Marie zistí, že nastávajúcim jej sestry je Jiří (Jaroslav Plesl), jej láska z mladosti.

sm_4V3B1698
Po prvom stretnutí Marie a Jiřího je jasné, že stará láska nehrdzavie…
Ester, ktorá je takmer o desať rokov mladšia, než jej dve sestry, vyštudovala výtvarnú školu. Okrem herectva ju zviditeľnila i kariéra v modelingu. V roku 2002 sa stala víťazkou Elite Model Look pre Českú republiku.

V súčasnosti je Ester Geislerová považovaná za jednu z najnadanejších mladých českých herečiek novej generácie. K jej najvýznamnejším úlohám patrí postava Krystýny z televízneho filmu režiséra Viktora Polesného Hodina tance a lásky a hlavná rola Ágnes v experimentálnej snímke F. A. Brabce Krysař. Informovala o tom Adriána Čahojová  z agentúry Soul for Show.

sm_4V3B1503 small_IMG_8801 small_IMG_8896 small_IMG_8924

autor: red.
Zdroj foto: Soul for Show.