Po diváckom úspechu, ktorý Zem spieva zaznamenala v minulom roku, sa RTVS pustila do prípravy ďalšej série.

To, že Slovensko má ešte nemalé zásoby talentov venujúcich sa folklóru, dokázal aj záujem o kastingy, ktoré sa konali vlani v októbri. Do Martina a Starej Ľubovni prišlo približne 2000 záujemcov, teda podobne ako pri prvej sérii.

Z nich odborná porota vybrala 63 účinkujúcich – jednotlivcov, umeleckých súborov a skupín, ktorí sa predstavia v siedmich štúdiových kolách.

Do semifinále postúpi maximálne 21 súťažiacich. Z desiatich najlepších vyberú vo finále diváci SMS hlasovaním absolútneho víťaza.

V pokračovaní veľkolepej šou sa v úlohe moderátorov opäť objaví trio S Hudbou Vesmírnou.

Na stoličky porotcov zasadnú aj v tomto roku osvedčení odborníci – Samo Smetana, Barbora Morongová, Lenka Šútorová Konečná, Alžbeta Lukáčová a Vlado Michalko. V úlohe lokálpatriotov sa predstavia mnohé známe slovenské tváre.

porota

Porota druhej série Zem spieva.

V prvej časti sa môžu diváci tešiť na Janka Koleníka, Milku Zimkovú a Lujzu Garajovú-Schrmekovú.

Objavia sa aj napríklad Jana Kirschner, Katka Knechtová, Matej Tóth, Štefan Štec, Ondrej Kandráč, Mária Kraľovičová, Marianna Ďurianová, Andrej Bičan a ďalší.

V druhej sérii je pripravených viacero zaujímavostí. Jednou z nich bude účasť skvelých súborov i jednotlivcov zo zahraničia.

Ide nielen o zahraničných Slovákov, ktorí sa venujú nášmu folklóru v Srbsku, Rumunsku, Anglicku, Maďarsku, či Kanade, ale aj o milovníkov slovenského folklóru z Japonska..

RTVS opätovne prinesie šou prostredníctvom internetu bez geoblokácie, takže Zem spieva si budú môcť diváci pozrieť online na webe rtvs.sk kdekoľvek na svete.

 

 

ň

Moderátori Zem spieva.

 

Autor: tlačová správa
Foto: RTVS

Prečítajte si tiež: Fotili sme Nelu Slovákovú: Pozrite si jej krivky

NM5